biała masa sensoryczna, drewniane planety i rączka dziecka
Dziecko

Zabawy dla dzieci rozwijające konkretne umiejętności – plan na posty

Postanowiłam wrócić do początku i może odświeżyć  posty, które jeszcze kilka lat temu tworzyłyśmy wspólnie z Martą na blogu Mamalifestyle. Moje posty o zabawach są wciąż tutaj dostępne. Pisałam między innymi o:

Myślę, że chętnie przeczytacie o zabawach, które wspierają konkretne umiejętności u Waszych dzieci. Dlatego też w najbliższym czasie spodziewajcie się cyklu o różnych zabawach. Czas reaktywować trochę tego bloga! Niech ruszy z mocą!

Jakie tematy planuję poruszyć?

  1. Zabawy wspierające motorykę małą – czyli co wspiera naukę pisania.
  2. Zabawy wspierające rozwój mowy.
  3. Grupowe zabawy integracyjne.
  4. Kilka propozycji zabaw wspierających motorykę dużą.
  5. Zabawy słuchowe w domu.
  6. Zabawy z wykorzystaniem instrumentów (również tych nietypowych).
  7. Zabawy plastyczne
  8. Zabawy sensoryczne

Koniecznie dajcie znać w komentarzu, o czym chcielibyście jeszcze przeczytać. Jakie zabawy Was szczególnie interesują? Jaki obszar rozwoju chcielibyście rozwijać u swoich dzieci, a nie macie pomysłu na zabawy?

 

Do następnego napisania!

Cześć! Jestem Joanna. Jestem przede wszystkim mamą, ale też spełniam się na polu zawodowym. Mam wspaniałego partnera, który wspiera mnie w moich działaniach i bez niego nie powstałby ten blog. Mam cudownego synka, który codziennie daje mi dobrego kopa do działania! Ukończyłam studia pedagogiczne w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Gorzowie Wielkopolskim, zdałam wszystkie egzaminy studiując Komunikację Społeczną na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu – jednak nie podeszłam do obrony, znajdując się wtedy na małym życiowym zakręcie, miałam również epizod dwóch semestrów studiów administracyjnych na AJP w Gorzowie Wielkopolskim, ale z uwagi na trudność pogodzenia wszystkich ról jakie pełnię, musiałam z nich także zrezygnować. Bardzo lubię spędzać czas z moją rodziną w wolnych chwilach, lubię upiec dobre ciacho, kocham i muszę czytać – chociaż 15 minut każdego dnia, oczywiście uwielbiam pisać, ostatnio korzystam wiele z rad Kobiecej Foto Szkoły, uczestnicząc aktywnie w #instawtorku. Fotografuję telefonem. A kiedy udaje mi się nie mieć zrobionych paznokci – lubię odkurzyć moją gitarę.

Zostaw komentarz