Kosmetyki i uroda

Jak szczotkować ciało podczas japońskiego rytuału piękna?

Kiedy zakupiłaś już swoją upragnioną szczotkę do szczotkowania ciała powinnaś też wiedzieć, jak prawidłowo szczotkować swoje ciało, żeby wykonywany masaż przyniósł zamierzony skutek. Wiesz już jak wiele korzyści przynosi samo szczotkowanie i niezależnie od efektu jaki pragniesz uzyskać niezwykle ważne jest, aby prawidłowo je wykonywać.

Jak masować ciało?

Masaż zawsze należy wykonywać ruchem ku górze. Zaczynamy od stóp i kończymy na dekolcie. Masujemy delikatnie, nie dociskamy szczotki do ciała, dostosowujemy go do swoich potrzeb obserwując siebie i swoje ciało. Brzuch masujemy okrężnymi ruchami, zgodnie z ruchem wskazówek zegara.

Jeśli chodzi o ręce, to zaczynamy od dłoni, poprzez przedramię, aż do ramienia. Przechodzimy do masowania szyi, w dół w kierunku piersi. Piersi masujemy okrężnymi ruchami lub wykonując ósemki.  Sutki należy ominąć.

Wykonywany masaż powinien być mocniejszy w niektórych partiach ciała: uda i pośladki, a delikatniejszy w okolicy biustu, szyi i dekoltu, a także brzucha. Jeśli masaż piersi sprawia Wam dyskomfort, możecie ominąć ten punkt i w ogóle w tych okolicach go nie stosować.

Pierwszy masaż może nie być zbyt przyjemny dla skóry, ale ciało powoli przyzwyczai się do niego po kilku próbach. Na początku warto szczotkować ciało co 2 lub 3 dzień, aby powoli przyzwyczajać je do masażu. Efekty masażu zauważalne są już po 1 lub 2 tygodniach (ja takie u siebie zauważyłam). Po pierwszym zastosowaniu skóra była już wyraźnie gładsza.

Jeśli Twoje ciało przyzwyczaiło się już do masażu, możesz zacząć wykonywać go codziennie.

Pamiętajcie też, że sposób trzymania szczotki pozwoli Wam na dostosowanie masażu do swojego ciała. Masaż wykonany szczotką trzymaną pod kątem 45 stopni będzie znacznie delikatniejszy od tego wykonanego szczotką trzymaną prostopadle do ciała.

Tutaj podrzucam Wam filmik od Lullalove, w którym dokładnie pokazane jest, jak szczotkować ciało na sucho, krok po kroku:

 


 

 

Jak długo powinno trwać szczotkowanie?

Wszystko zależy od Was i tego, ile czasu jesteście w stanie na to poświęcić. Wystarczający czas to już 5 minut szczotkowania dziennie. Jednak warto poświęcić około 10-15 minut na dokładne szczotkowanie ciała. Skóra dzięki niemu stanie się lepiej ukrwiona, jędrna, wygładzona, a cellulit widocznie się zmniejszy.

Kiedy powinnaś zrezygnować ze szczotkowania ciała?

Tak, jak w każdej sytuacji są pewne wyjątki, w których nie możemy stosować szczotkowania ciała na sucho.

Są to:

  • żylaki,
  • podrażnienia,
  • ranki,
  • stany zapalne skóry,
  • omijamy pieprzyki i znamiona,
  • bezwzględnym przeciwwskazaniem są choroby skóry (trądzik, świeże blizny i łuszczyca),
  • uważamy również kiedy mamy tendencję do pękających naczynek – jednak nie jest to przeciwwskazane, możemy stosować masaż, delikatniejszy, warto wybrać szczotkę z delikatnym włosiem i masaż dostosować do swojej skóry. Obserwujemy też siebie. Jeśli widocznie nam nie służy po prostu z niego rezygnujemy.

Kochane, dziś to tyle na temat szczotkowania ciała. Do następnego napisania!

Cześć! Jestem Joanna. Jestem przede wszystkim mamą, ale też spełniam się na polu zawodowym. Mam wspaniałego partnera, który wspiera mnie w moich działaniach i bez niego nie powstałby ten blog. Mam cudownego synka, który codziennie daje mi dobrego kopa do działania! Ukończyłam studia pedagogiczne w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Gorzowie Wielkopolskim, zdałam wszystkie egzaminy studiując Komunikację Społeczną na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu – jednak nie podeszłam do obrony, znajdując się wtedy na małym życiowym zakręcie, miałam również epizod dwóch semestrów studiów administracyjnych na AJP w Gorzowie Wielkopolskim, ale z uwagi na trudność pogodzenia wszystkich ról jakie pełnię, musiałam z nich także zrezygnować. Bardzo lubię spędzać czas z moją rodziną w wolnych chwilach, lubię upiec dobre ciacho, kocham i muszę czytać – chociaż 15 minut każdego dnia, oczywiście uwielbiam pisać, ostatnio korzystam wiele z rad Kobiecej Foto Szkoły, uczestnicząc aktywnie w #instawtorku. Fotografuję telefonem. A kiedy udaje mi się nie mieć zrobionych paznokci – lubię odkurzyć moją gitarę.

Zostaw komentarz