Kosmetyki i uroda

Szczotkowanie na sucho – jak wybrać odpowiednią szczotkę?

Wybór szczotki jest jednym z podstawowych etapów przez który musimy przejść w podjęciu naszej decyzji o stosowaniu takiego właśnie zabiegu. Jest to niezwykle ważny element. Warto dobrze przygotować się na szczotkowanie ciała na sucho, wybierając odpowiednią dla siebie i swojego ciała szczotkę.

Mi osobiście nie sprawiło to wiele problemów. Szukałam szczotki w dobrej cenie, a także z niezbyt twardym włosiem. Dzięki mojej jednej współpracy znam też kilka marek kosmetycznych, które posiadają szczotki z naturalnym włosiem, a na takiej najbardziej mi zależało.

Rodzaje szczotek do szczotkowania ciała

Na rynku znajdziemy szczotki zarówno z włókna naturalnego, jak i szczotki z włókna sztucznego. Możemy je jeszcze podzielić wg twardości, bo znajdziemy też szczotki miękkie, średnio twarde i bardzo twarde. Tutaj najlepiej dostosować się do swojego własnego ciała. Jeśli mamy ciało delikatne i wrażliwe, nie wybierzemy na pewno twardej szczotki. Jeśli chodzi o twardość szczotki warto pytać o to na forach lub u samego producenta.

Najlepszym wyborem jeśli chodzi o materiały z jakich została wykonana szczotka są materiały naturalne, i roślinne pochodzenie włókna. Warto wybrać szczotkę z drewna bukowego z włosiem roślinnym (włókno agawy). Polecam też przy wyborze kierować się tym, czy szczotka nadaje się do stosowania również na mokro, bo i taki masaż możemy zastosować wg naszego uznania, a fajnie mieć coś naprawdę funkcjonalnego.

Warto przy wyborze szczotki zwrócić szczególną uwagę na jej jakość. Czy została wykonana starannie, czy wygląda dobrze, czy nie wypadają z niej włoski do szczotkowania, czy drewno nie ma skaz, które mogłyby popękać, a także czy szczotka ma uchwyt do trzymania (to znacznie ułatwia szczotkowanie), przy okazji sprawdźmy czy został dobrze przymocowany. Jeśli kupujemy szczotkę przez internet możemy jedynie dobrze przyjrzeć się zdjęciom, ale wcześniej, przed zakupem warto zerknąć na polecenia i opinie wybranej przez nas szczoteczki.

Kilka poleceń dobrych jakościowo szczotek

Szczotka MOKOSH

Dla mnie to totalny nr jeden. Może też dlatego, że sama zdecydowałam się na wybór właśnie tej szczoteczki i jestem z niej niezwykle zadowolona. Szczotka jest niezbyt twarda, ale też niezbyt miękka. Jest wykonana naprawdę bardzo dokładnie. Mokosh zadbał po prostu o każdy jej szczegół. Mam wrażenie, że każdy włosek ma w niej jakieś swoje specjalne miejsce. Drewno bukowe z którego została wykonana wygląda pięknie i niezwykle solidnie, nawet po suszeniu, nawet pomimo tego, że straciło troszkę swojego blasku po myciu (na początku wyglądało jakby było czymś pokryte, zalaminowane, pociągnięte jakimś delikatnym lakierem). Ale dalej jest przepiękna! I cudownie spełnia swoje zadanie podczas szczotkowania ciała. Dlatego bardzo polecam Wam tą szczoteczkę. Link do sklepu macie w nazwie. Szczoteczka kosztuje 52 zł, więc jej cena jest zadowalająca.

Szczotka do masażu ciała BRISTA

To szczotka, którą wybrała Marta. A także bardzo mocno polecana na forach i blogach. Szczoteczka wykonana jest z drewna bukowego i naturalnego włókna. Można ją stosować zarówno na sucho jak i morko. Szczotka została wykonana ręcznie i posiada również uchwyt ułatwiający szczotkowanie. Ma nieco delikatniejsze włókno i idealnie nadaje się do szczotkowania ciała wrażliwego i delikatnego. Szczoteczka wykonana niezwykle estetycznie i solidnie. Szczoteczka kosztuje 44 zł.

fot.strona producenta

Szczotka do masażu ciała na sucho Lullalove

Szczoteczka często polecana przez blogerki, a także na forach internetowych. Pięknie wykonana. Wykonana z drewna bukowego oraz włókna agawy. Jest więc w 100% naturalna. Również posiada uchwyt do lepszego utrzymywania szczotki podczas szczotkowania ciała. Szczoteczka otrzymała nagrodę w kategorii Akcesoria Kosmetyczne Zero Waste Plebiscyt 2019, od portalu czytamy etykiety.pl. Koszt szczotki to 49,99 zł.

fot.strona producenta

Szczotka do masażu ciała SKŁAD PROSTY

Piękna szczoteczka, która niezwykle mi się podobała i stała zaraz obok mojej szczoteczki z Mokosh. Polecałam ją też Marcie i mało brakowało a kupiłaby też właśnie tę. Jest to również szczotka wykonana z naturalnych materiałów – drewna bukowego i włókna agawy. Posiada uchwyt do trzymania. I jest po prostu przepiękna. Na pierwszy rzut oka widać jakość wykonania! Bardzo podoba mi się też uchwyt zastosowany w tej szczoteczce. Jakby z delikatnej gumowej tkaniny, w przeciwieństwie do innych szczotek, w których ten uchwyt jest raczej twardy. Szczotka kosztuje 48 zł.

fot. strona producenta https://skladprosty.pl/pl/blog/tag/szczotka-do-masazu

Jak pielęgnować szczotkę do masażu ciała?

Kiedy już kupimy szczotkę i zaczniemy jej używać ważna jest jej pielęgnacja. Jeśli chodzi o to – różne są zalecenia. Niektórzy mówią, żeby szczoteczkę myć przynajmniej raz, dwa razy w tygodniu. Ale ja uważam, że wymaga ona mycia po każdym użyciu. Myjemy szczotkę letnią wodą z mydłem, a później suszymy włosiem do dołu (nigdy na grzejniku, bo drewno bukowe może popękać). Warto myć ją po każdym użyciu, bo zostaje na niej przecież nasz naskórek. Zwłaszcza jeśli szczotkowanie przeprowadzamy przed kąpielą jest to niezwykle istotne.

To tyle na temat wyboru szczoteczek do szczotkowania ciała! Przed nami jeszcze jeden, ostatni, dość kluczowy wpis, o tym jak szczotkować ciało. Zapraszam Was serdecznie! Do następnego napisania!

Jeśli masz jakąś inną szczoteczkę wartą polecenia zostaw komentarz i powiedz nam jakiej szczotki używasz lub jaką planujesz kupić!

Cześć! Jestem Joanna. Jestem przede wszystkim mamą, ale też spełniam się na polu zawodowym. Mam wspaniałego partnera, który wspiera mnie w moich działaniach i bez niego nie powstałby ten blog. Mam cudownego synka, który codziennie daje mi dobrego kopa do działania! Ukończyłam studia pedagogiczne w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Gorzowie Wielkopolskim, zdałam wszystkie egzaminy studiując Komunikację Społeczną na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu – jednak nie podeszłam do obrony, znajdując się wtedy na małym życiowym zakręcie, miałam również epizod dwóch semestrów studiów administracyjnych na AJP w Gorzowie Wielkopolskim, ale z uwagi na trudność pogodzenia wszystkich ról jakie pełnię, musiałam z nich także zrezygnować. Bardzo lubię spędzać czas z moją rodziną w wolnych chwilach, lubię upiec dobre ciacho, kocham i muszę czytać – chociaż 15 minut każdego dnia, oczywiście uwielbiam pisać, ostatnio korzystam wiele z rad Kobiecej Foto Szkoły, uczestnicząc aktywnie w #instawtorku. Fotografuję telefonem. A kiedy udaje mi się nie mieć zrobionych paznokci – lubię odkurzyć moją gitarę.

Zostaw komentarz