Brak kategorii

Czy musisz walczyć z cellulitem?

Prawda jest jedna: „Wszystko możesz, nic nie musisz”! Wszyscy słyszeliśmy o modzie na brzydotę… Ja mocno nie zgadzam się z tym postem, co zaznaczałam na swoim Instagramie. Każdy ma jednak prawo do swojego zdania i wyrażania swoich poglądów. Każdy z nas znajduje się na różnym etapie swojego życia i w różny sposób postrzega pewne sprawy. Całym sercem jestem też za ruchem bodypositive, który zakłada akceptacje swojego ciała, takim jakie ono jest w danym momencie.

Czy musisz więc walczyć z cellulitem? Nie musisz. Ale jeśli chcesz, to możesz. Bez presji, nie ze względu na to, co mówi Ci otoczenie. Rób to kiedy, Ty tego chcesz. Twoje ciało jest tylko Twoją sprawą. Tylko Ty o nim decydujesz. Nikt nie ma prawa go komentować, ani mówić Ci, jak masz wyglądać lub nie wyglądać. Rób z nim co chcesz i bądź dla siebie dobra.

Jeśli jednak chcesz pozbyć się cellulitu mam dla Ciebie kilka wskazówek, jak możesz go zredukować.

Motywacja jest przereklamowana

Motywacja to totalnie przereklamowany twór, dlatego chciałabym pokazać Wam te wszystkiego sposoby na redukcję cellulitu w swój własny sposób. Może nieco odbiegający od polityki marek kosmetycznych, które duży nacisk, w swoich reklamach kładą właśnie na motywację i podniesienie sprzedaży poprzez ciągłą presję na poprawę wyglądu swojego ciała. Pamiętaj, że wcale nie musisz tego wszystkiego robić. To zależy tylko od Ciebie. Możesz czuć się ze sobą dobrze bez względu na to czy masz cellulit czy go nie masz. A pielęgnacja ciała może stać się dla Ciebie bardziej przyjemnością, chwilą odprężenia i wytchnienia niż walką o piękniejszy wygląd. Jesteś piękna taka, jaka jesteś TERAZ, w tym momencie.

Czym jest cellulit?

Cellulit jest czymś zupełnie naturalnym i ma go każdy. Nie tylko kobiety, chociaż głównie nas on dotyczy. Jest on zaburzeniem spowodowanym przez nierównomierny rozkład tłuszczu pod skórą. Najczęściej można go spotkać w obszarach, w których nagromadzenie tej tkanki jest nieco większe, czyli na pośladkach, biodrach, udach i brzuchu.

Często występuje w przypadku problemów z gospodarką hormonalną – zawirowań w związku z produkcją estrogenu. Dlatego też rzadko występuje u mężczyzn, a częściej dotyczy kobiet. Czynnikiem sprzyjającym jego powstawaniu jest też starzenie, nadwaga, otyłość, problemy z krążeniem, nieodpowiednia dieta i tryb życia. Na jego występowanie ma więc wpływ bardzo wiele czynników.

Jak można zredukować cellulit?

Cellulitu bardzo trudno się pozbyć całkowicie, jeśli już się pojawił. Jednak można zastosować kilka sprawdzonych sposobów, które zredukują jego widoczność, poprawią krążenie, dzięki czemu również stan naszej skóry ulegnie poprawie.

Pierwszym najważniejszym krokiem jest zmiana sposobu odżywiania i stylu swojego życia, o ile wcześniej nie był najlepszy dla naszego zdrowia. Wprowadzenie zbilansowanej diety, stosowanie zasady 80/20% (czyli jemy w 80% zdrowo, w 20% pozwalamy sobie na niezdrowe jedzenie) sprawdzi się w tym przypadku najlepiej. Dzięki tym zmianom kuracja przyniesie nam lepsze efekty.

W redukcji określonych rodzajów cellulitu pomogą nam różne rodzaje działań. Będzie to sport, masaże, stosowanie peelingów, zwiększenie ilości spożywanych przez nas płynów, owoców i warzyw, stosowanie kosmetyków wspomagających redukcję cellulitu.

Jakie produkty mogą nam pomóc w walce z cellulitem?

Marka Cello wprowadziła na rynek świetną linię produktów, które skutecznie zmniejszają widoczność cellulitu. Kosmetyki nie tylko są skuteczne, ale też pięknie pachną, a pierwsze efekty ich stosowania są widoczne już po kilku tygodniach. W ofercie możecie znaleźć też akcesoria do masażu – bardzo proste w formie, wykonane z trwałych materiałów. Sprawdźcie sami!

Wśród kosmetyków znajdziecie m.in. balsam antycellulitowy, olejek antycellulitowy i peeling kawowy. Jeśli chodzi o akcesoria to: mini bańka antycellulitowa, bańka antycellulitowa i masażer antycellulitowy.

Masaże bańką lub masażerem skutecznie pobudzą przepływ limfy i poprawią krążenie. Pamiętaj, że do wykonania masażu zawsze trzeba stosować olejek. Dzięki masażom wygląd skóry ulega znacznej poprawie, a cellulit zostaje zredukowany. Warto też kilka razy (do 2-3) w tygodniu wykonać peeling kawowy w domu. Jeśli chcesz możesz wykonać go samodzielnie – choć domowe peelingi kawowe dość mocno brudzą łazienkę.

 

Daj znać, jaki są Twoje sprawdzone sposoby na pozbycie się cellulitu i czy mocno Ci przeszkadza. A może raczej akceptujesz go w pełni i w ogóle nie zwracasz na niego uwagi?

 

Do następnego napisania!

 

 

Cześć! Jestem Joanna. Jestem przede wszystkim mamą, ale też spełniam się na polu zawodowym. Mam wspaniałego partnera, który wspiera mnie w moich działaniach i bez niego nie powstałby ten blog. Mam cudownego synka, który codziennie daje mi dobrego kopa do działania! Ukończyłam studia pedagogiczne w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Gorzowie Wielkopolskim, zdałam wszystkie egzaminy studiując Komunikację Społeczną na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu – jednak nie podeszłam do obrony, znajdując się wtedy na małym życiowym zakręcie, miałam również epizod dwóch semestrów studiów administracyjnych na AJP w Gorzowie Wielkopolskim, ale z uwagi na trudność pogodzenia wszystkich ról jakie pełnię, musiałam z nich także zrezygnować. Bardzo lubię spędzać czas z moją rodziną w wolnych chwilach, lubię upiec dobre ciacho, kocham i muszę czytać – chociaż 15 minut każdego dnia, oczywiście uwielbiam pisać, ostatnio korzystam wiele z rad Kobiecej Foto Szkoły, uczestnicząc aktywnie w #instawtorku. Fotografuję telefonem. A kiedy udaje mi się nie mieć zrobionych paznokci – lubię odkurzyć moją gitarę.

Zostaw komentarz