blogi
Lifestyle

#My5RecommendedBlogs, czyli 5 najlepszych polecanych przeze mnie blogów

Są takie blogi, które po prostu czyta się z przyjemnością. Tworzą je ludzie i ich prawdziwe historie. Miejsca tworzone z pasją, z myślą o innych. Nie piszemy przecież tylko dla siebie, ale właśnie dla Was.  Z ogromnej chęci podzielenia się swoją wiedzą i doświadczeniem.

                                                                     

Dziś biorę udział w wyzwaniu #My5RecommendedBlogs zorganizowanym z inicjatywy BlogLINE.pl, dlatego też chciałabym podzielić się dzisiaj z Wami 5 najlepszymi blogami, które w jakiś sposób mnie poruszyły i wniosły coś wartościowego do mojego życia.

W związku z Siłą Kobiet i stworzoną przeze mnie grupą, w tym roku stawiam zdecydowanie na kobiety.

Co ja czytam?

Znane blogi:

1. nieidealnaanna.pl

Bardzo lubię bloga Anny, nie tylko w tej mocno blogowej formie. Lubię też tego instagramowego, gdzie naprawdę jest blisko ludzi. Lubię autorkę przede wszystkim za szczerość, za bycie sobą i totalnie zero udawania.

Blog jest nieco life stylowy, nieco parentingowy, ale też skierowany przede wszystkim do kobiet. Mówi głównie o kobietach i pozwala im się oswoić z tym, że kreowane medialnie idealne życie, wizerunek kobiety czy matki wcale nie jest taki w rzeczywistości. Świetnie odczarowuje tą instagramową wizję świata z pięknymi, studyjnymi zdjęciami. Daje przestrzeń na to by czasem czuć się też gorzej, gorzej wyglądać, nie tylko będąc w pełnym makijażu z wiecznie szczęśliwą rodziną w tle. Bardzo lubię ten kierunek, bo jest przede wszystkim prawdziwy.

2. matkatylkojedna.pl

To dla mnie kolejne świetne miejsce w sieci, które jest mi bardzo bliskie i uwielbiam do niego wracać. Za każdym razem znajdę tam jakiś świetny artykuł. Cudowną perełkę, która uświadamia mi… Kurcze! Mam podobnie! Mateńko, rzeczywiście! No po prostu, taka Matka jest tylko jedna. Mówię Wam.

U Asi znajdziecie różny przekrój treści, ale chyba głównie parentinowych, trochę o relacjach, w takim fajnym wiejsko-leśnym klimacie wychowania i edukacji. Z resztą myślę, że nie trzeba jej bloga dokładnie przedstawiać, bo to jest chyba miejsce, które już każdy widział i jest tam naprawdę cudownie. Jeśli jeszcze tam jakimś cudem nie byliście to zajrzyjcie. Czytając nieraz złapiecie się za głowę mówiąc sobie w duchu – O Boże! Myślę tak samo! Kobieto! Wyjęłaś to z mojej głowy? Czy jak?

3. nieperfekcyjnamama.pl

Wiem, że to następny blog parentingowy, ale mój również w tych obszarach się porusza, więc takie blogi czytam. Nieperfekcyjna Mama to dla mnie totalnie perfekcyjny blog.

Blog pełen ciepła, miłości do córek, ale też pokazujący jak fajne jest macierzyństwo mimo tych nieidealnych momentów. Pozwala zaakceptować to, co nam nie wyszło i że w ogóle coś może się nie udać, że nie musimy być idealnymi rodzicami, a wystarczy, że będziemy wystarczająco dobrzy. Świat się przecież nie zawali jak od czasu do czasu zostawimy dziecko z tatą, dając sobie też chwilę wytchnienia.

Uwielbiam blog, ale zaglądam też na instagram, a ostatnio kupiłam świetnego e-booka! Polecam mocno!

4. mamologia.pl

Uwielbiam tego bloga z całego serca. Jest mi bardzo bliski, bo Ola prezentuje bardzo bliskościowe podejście do dzieci, w duchu Jaspera Juula. To jest po prostu to!

To jest blog, z którego bardzo dużo się uczę, dowiaduję się wielu ciekawych treści, bardzo ważnych dla mnie w rodzicielstwie. Nieraz też dzięki Oli zaktualizowałam swoją pedagogiczną wiedzę i bardzo mnie to cieszy, bo często zdaję sobie sprawę jak bardzo siedzimy w starych wyuczonych schematach, które nie zawsze są jednak dobre i warto je zmienić.

Blog Oli pozwolił mi też trochę wyluzować, zrozumieć swoje dziecko i siebie. Teraz często zadaję sobie pytanie: O co mi tak naprawdę chodzi? Dlaczego to jest dla mnie ważne? Dlaczego to jest ważne dla mojego dziecka i o co jemu chodzi?

5. smartnest.pl by Basia Słok

Do Basi zaglądam często. To mama dwóch wspaniałych chłopców, bardzo ciepła kobieta, której przede wszystkim słucha się z przyjemnością.

Znajdziecie trochę różności o prowadzeniu domu, rodzicielstwie i dbaniu o siebie, zdrowym jedzonku. Jest też sporo sprytnych rad, jak porządkować i organizować pewne z pozoru proste rzeczy, które potrafią jednak przysporzyć nam niemało trudności.

Zajrzyjcie, a na pewno się nie zawiedziecie. To jedno z moich ulubionych miejsc.

 

Do następnego napisania!

 

Cześć! Jestem Joanna. Jestem przede wszystkim mamą, ale też spełniam się na polu zawodowym. Mam wspaniałego partnera, który wspiera mnie w moich działaniach i bez niego nie powstałby ten blog. Mam cudownego synka, który codziennie daje mi dobrego kopa do działania! Ukończyłam studia pedagogiczne w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Gorzowie Wielkopolskim, zdałam wszystkie egzaminy studiując Komunikację Społeczną na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu – jednak nie podeszłam do obrony, znajdując się wtedy na małym życiowym zakręcie, miałam również epizod dwóch semestrów studiów administracyjnych na AJP w Gorzowie Wielkopolskim, ale z uwagi na trudność pogodzenia wszystkich ról jakie pełnię, musiałam z nich także zrezygnować. Bardzo lubię spędzać czas z moją rodziną w wolnych chwilach, lubię upiec dobre ciacho, kocham i muszę czytać – chociaż 15 minut każdego dnia, oczywiście uwielbiam pisać, ostatnio korzystam wiele z rad Kobiecej Foto Szkoły, uczestnicząc aktywnie w #instawtorku. Fotografuję telefonem. A kiedy udaje mi się nie mieć zrobionych paznokci – lubię odkurzyć moją gitarę.

Zostaw komentarz